Obywatel Białorusi usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu wysoki wyrok

2022-09-27 11:32 aktualizacja: 2022-09-27, 12:41
Mężczyzna zakuwany w kajdanki. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Mężczyzna zakuwany w kajdanki. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Policjanci z Gdańska zatrzymali 25-letniego Białorusina, bez stałego miejsca zamieszkania, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 37-letniego mężczyzny. Zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Policja z Gdańska poinformowała we wtorek o zatrzymaniu 25-letniego mężczyzny, którego podejrzewa o usiłowanie zabójstwa.

Oficer prasowa KMP w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska przekazała, że w ubiegły czwartek policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z pustostanów Śródmieściu znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

"Policjanci ustalili, że ranny to 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania, a obrażenia, których doznał, powstały na skutek pobicia" - wskazała Ciska. Dodała, że sprawca kopał pokrzywdzonego i uderzał pięściami po całym ciele.

W trakcie śledztwa policjanci ustalili, że z tą sprawą może mieć związek 25-letni obywatel Białorusi, który przebywa w Gdańsku i nie ma stałego miejsca zamieszkania.

W piątek rano funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na ulicy Podwale Staromiejskie. "Następnego dnia policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa" - podkreśliła Ciska.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego areszt na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.(PAP)

Autor: Piotr Mirowicz

kgr/