Prezes PiS w Koszalinie: jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo, a nie zasada, kto silniejszy, ten lepszy [WIDEO]

2022-10-01 18:17 aktualizacja: 2022-10-01, 20:36
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Fot. FB/PiS
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Fot. FB/PiS
My jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo, a nie zasada, kto silniejszy, ten lepszy. A dzisiaj tam jest tak na prawdę to jedyne prawo. Liczymy bardzo na panią Meloni – powiedział w sobotę w Koszalinie Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS był pytany o to, jaki wpływ mają wybory we Włoszech na przyszły kształt Unii Europejskiej.

"Nie mogę mówić za panią Meloni, a tym bardziej za całą koalicję. Bo wiemy, że na te pozostałe dwie partie koalicyjne w tej chwili trwa m.in w Parlamencie Europejskim ogromny nacisk, żeby one z kolei naciskały na panią Meloni, która jest bardzo nam bliska poglądami" – powiedział Kaczyński

Zaznaczył, że kandydatka na premiera Giorgia Meloni "robi wrażenie pani bardzo energicznej, która swoje otoczenie trzyma stalową ręką".

"Krótko mówiąc, to jest osoba z wielką siłą przebicia i może bardzo wiele, ale trzeba pamiętać, że ona sama większości nie ma. Są jeszcze koalicjanci, a koalicjanci są pod bardzo silnym naciskiem" – podkreślił. "Ale jestem przeświadczony, że powstaje w Europie coraz poważniejszy front tych państw, które chcą co najmniej tego, żeby zabezpieczyć przestrzeganie traktatu. Może te traktaty udoskonalić czy nawet bardzo udoskonalić" – dodał.

"My jesteśmy za Unią Europejską, gdzie obowiązuje prawo, a nie zasada, kto silniejszy, ten lepszy. A dzisiaj tam jest tak na prawdę to jedyne prawo. Liczymy bardzo na panią Meloni" – powiedział Kaczyński.(PAP)

Autorki: Marta Stańczyk, Inga Domurat

gn/