38-latek podejrzany o zabójstwo mężczyzny na działkach. Grozi mu surowy wyrok

2022-10-26 11:44 aktualizacja: 2022-10-26, 12:06
Policja dokonuje oględzin ogródków działkowych. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Policja dokonuje oględzin ogródków działkowych. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych w Gołdapi (warmińsko-mazurskie). Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie - podała warmińsko-mazurska policja.

Jak podał w środę Tomasz Markowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, informację o zdarzeniu oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał w miniony piątek wczesnym rankiem. Zgłaszający przekazał, że na terenie ogródków działkowych znalazł martwego kolegę.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie znajdując na jednej z działek znanego im 43-latka, który nie dawał oznak życia. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu prokuratora i grupy dochodzeniowo-śledczej.

Kryminalni z technikiem kryminalistyki oraz nadzorującym czynności procesowe prokuratorem przystąpili do oględzin miejsca. Zostały także zabezpieczone ślady. Wstępne czynności przeprowadzone już na terenie ogródków działkowych wykazały, że do śmierci 43-latka mogły przyczynić się inne osoby.

Policjanci po sprawdzeniu okolicznego terenu zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia lub bezpośredni z nim związek. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili i przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa. 38-latek był już wcześniej karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olecku, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

kgr/