Prezydent: nie mam zaufania do Tuska. Zapraszam na RBN tych, którzy mają wpływ na bezpieczeństwo

2022-11-21 20:40 aktualizacja: 2022-11-22, 09:26
Donald Tusk, fot. PAP/ Rafał Guz
Donald Tusk, fot. PAP/ Rafał Guz
To człowiek, do którego nie mam zaufania – powiedział prezydent Andrzej Duda o przewodniczącym PO i powodzie niezaproszenia go na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

"Ja chcę przede wszystkim spotykać się z ludźmi, którzy mają podejście spokojne i konstruktywne, nie wywołują awantur na polskiej scenie politycznej w sprawach naprawdę poważnych" – powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Polsat News.

"Widziałem różne zachowania premiera Tuska, kiedy był premierem, kiedy przychodził do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania, bo na własne oczy widziałem, że jedno mówił do prezydenta, a drugie mówił zaraz po wyjściu" – wyjaśnił prezydent.

Powiedział, że zaprasza tych, "którzy rzeczywiście mają wpływ na kwestie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej", uzasadniając udział w posiedzeniu RBN prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "W ogromnym stopniu od jego decyzji zależą decyzje, które podejmuje ugrupowanie w parlamencie; jako lider całej Zjednoczonej Prawicy w ogromnym stopniu z całą pewnością wpływa także na decyzje, które podejmuje rząd" – mówił Duda o prezesie PiS.

W posiedzeniu RBN zwołanym 16 listopada, dzień po upadku pocisku, który spowodował śmierć dwóch osób w bliskim granicy z Ukrainą Przewodowie (woj. lubelskie), PO reprezentował przewodniczący koła parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.(PAP)

mj/