Żaryn: Rosja terrorem chce przełamać wolę walki Ukraińców

2022-11-23 22:23 aktualizacja: 2022-11-24, 10:17
Stanisław Żaryn. Fot. PAP/Mateusz Marek
Stanisław Żaryn. Fot. PAP/Mateusz Marek
Kolejny raz Rosja prowadziła dziś masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. Rosja terrorem chce także przełamać wolę walki Ukraińców - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

"Kolejny raz Rosja prowadziła dziś masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. To kolejny dowód, że celem rosyjskich działań pozostaje zniszczenie całego państwa i dalsze prowadzenie wojny. Rosja terrorem chce także przełamać wolę walki Ukraińców" - napisał w środę wieczorem na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

W serii wpisów Stanisław Żaryn wskazał, że "masowe ataki prowadzone kolejny raz przez Rosję pokazują, że rosyjskie deklaracje dotyczące chęci +rozmów+ czy negocjacji z Ukrainą to kłamstwo obliczone na manipulowanie obrazem agresji i zyskanie czasu" - podkreślił.

"Zachód nie może być naiwny. Rosja jest agresorem i pozostanie zagrożeniem zarówno dla Ukrainy jak i pokoju w Europie" - dodał.

W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwała Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy. Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

dsk/