Policjanci "nie odpuszczają" kierowcom przewozów osób. W samej stolicy 300 mandatów, 56 fałszywych praw jazdy

2022-11-24 14:20 aktualizacja: 2022-11-24, 15:43
Tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach tego typu działań, aż 56 fałszywych praw jazdy. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach tego typu działań, aż 56 fałszywych praw jazdy. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Rzecznik KSP zaznaczył, że jest to kolejny raz, kiedy prowadzone są działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w przewozach osób. "To działania cyklicznie od lat prowadzone na terenie Warszawy. Dzisiaj prowadzimy je wspólnie z miastem, z Inspekcją Transportu Drogowego oraz ze strażą graniczną" - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że tego typu kontrole przynoszą dużo efektów, jeżeli chodzi o wyłapywanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z przewozów, w tym m.in. przewozów na aplikacje.

Podkreślił również, że tylko w tym roku policja zatrzymała w ramach tego typu działań, aż 56 fałszywych praw jazdy. Dodatkowo 50 osób nie posiadało uprawnień do kierowania. Nałożono również 125 kar administracyjnych dla przewoźników na aplikacje.

Policjanci wystawili także ponad 300 mandatów karnych i odholowali ponad 50 pojazdów. "Spośród skontrolowanych kierowców, aż 18 przebywało na terenie kraju nielegalnie, więc zostali deportowani" - wyjaśnił Marczak. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar