Premier: po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej MŚ, brawo

2022-11-30 22:17 aktualizacja: 2022-12-01, 06:48
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Tak, mamy to! Brawo! Po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej Mistrzostw Świata! Zwycięska porażka, ale z przeciwnikiem z najwyższej światowej półki - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując mecz Polski z Argentyną podczas Mistrzostw Świata piłki nożnej.

W środę odbył się mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata piłki nożnej, w którym Polska przegrała z Argentyną 2:0. Mimo to, polska reprezentacja zapewniła sobie awans do fazy pucharowej - pomógł w tym wynik rozgrywanego jednocześnie spotkania pozostałych drużyn grupy, Meksyku z Arabią Saudyjską - 2:1. Kolejnym rywalem Polski w 1/8 finału będzie Francja.

Do tej sytuacji odniósł się we wpisie na Twitterze w środę wieczorem Mateusz Morawiecki. "Tak, mamy to! Brawo! Po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej Mistrzostw Świata! Znowu fenomenalny mecz Wojciech Szczęsny. Zwycięska porażka, ale z przeciwnikiem z najwyższej światowej półki. Biało-Czerwoni wypracowali ten awans już wcześniej. Dziękujemy!" - napisał premier .(PAP)

dsk/