Sędzia Gersdorf zaproszona na spotkanie prezesów SN państw UE w Niemczech

2018-09-26 18:50 aktualizacja: 2018-10-05, 23:29
Warszawa, 27.04.2018. Małgorzata Gersdorf podczas konferencji prasowej po posiedzeniu KRS, 27 bm. w Warszawie. Odbyło się pierwsze posiedzenie KRS, po wyborze przez Sejm nowych sędziów-członków Rady i po rezygnacji Małgorzaty Gersdorf z funkcji przewodniczącej.  (mr) PAP/Rafał Guz Archiwum PAP © 2018 / Rafał Guz
Warszawa, 27.04.2018. Małgorzata Gersdorf podczas konferencji prasowej po posiedzeniu KRS, 27 bm. w Warszawie. Odbyło się pierwsze posiedzenie KRS, po wyborze przez Sejm nowych sędziów-członków Rady i po rezygnacji Małgorzaty Gersdorf z funkcji przewodniczącej. (mr) PAP/Rafał Guz Archiwum PAP © 2018 / Rafał Guz
Sędzia Małgorzata Gersdorf została zaproszona na odbywające się w dniach od 27 do 29 września w niemieckim Trybunale Federalnym (BGH) w Karlsruhe doroczne kolokwium Sieci Prezesów Sądów Najwyższych Unii Europejskiej - poinformował w środę BGH.

Według jego komunikatu, na zaproszenie prezes BGH Bettiny Limperg w kolokwium będą uczestniczyć przedstawiciele 31 państw, w tym wszystkich 28 krajów członkowskich UE. Obrady mają dotyczyć stosunków między trybunałami konstytucyjnymi i sądami najwyższymi oraz znaczenia komparatystyki prawniczej w orzecznictwie sądów najwyższych, jak też rozwoju wymiaru sprawiedliwości w państwach UE.

"Ze strony polskiego Sądu Najwyższego obok Prezesa Dariusza Zawistowskiego w konferencji weźmie udział na specjalne zaproszenie Sieci także Pierwsza Prezes Małgorzata Gersdorf" - czytamy w komunikacie. (PAP)

dmi/ mc/ agz/

TEMATY: