Dworczyk: wierzę, że wszyscy pójdziemy w jednym marszu 11 listopada

2018-11-08, 20:21 aktualizacja: 2018-11-08, 20:23
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Liczę na poczucie odpowiedzialności i patriotyzmu, między innymi organizatorów Marszu Niepodległości. Wierzę, że wszyscy będziemy mogli pójść w jednym marszu 11 listopada - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że marsz państwowy został zgłoszony w ratuszu.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek wieczorem decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w centrum stolicy.

Michał Dworczyk pytany o decyzję sądu, poinformował, że do stołecznego ratusza została już wysłana informacja o marszu państwowym, który organizuje rząd pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. "Marsz jest organizowany. Wierzę, że wszyscy się w niego włączą" - dodał polityk.

"Liczę na poczucie odpowiedzialności i patriotyzmu, między innymi organizatorów Marszu Niepodległości. Wierzę, że wszyscy będziemy mogli pójść w jednym marszu 11 listopada, żeby oddać hołd osobom, dzięki którym wywalczyliśmy niepodległość i celebrować wspólnie to wspaniałe święto" - podkreślił Dworczyk.(PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ par/