Papież: odpowiedzialność, solidarność i współczucie wobec migrantów

2018-12-16, 13:47 aktualizacja: 2018-12-16, 15:31
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Papież Franciszek wyraził nadzieję, że wspólnota międzynarodowa będzie w obliczu migrantów działać z "odpowiedzialnością, solidarnością i współczuciem". Mówił o tym w niedzielę podczas spotkania z wiernymi w Watykanie.

"W zeszłym tygodniu w Marrakeszu w Maroku został przyjęty Światowy Pakt w sprawie Migracji - bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej, który ma być punktem odniesienia dla wspólnoty międzynarodowej" - zwrócił uwagę papież podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański, odnosząc się do dokumentu zaaprobowanego przez 164 państwa ONZ.

Franciszek wyraził nadzieję, że społeczność międzynarodowa "poprzez to narzędzie będzie mogła działać z odpowiedzialnością, solidarnością i współczuciem, wobec tych, którzy z różnych powodów opuścili swój kraj". "Tę intencję zawierzam waszej modlitwie" - mówił papież, zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra.

Na zakończenie pobłogosławił - przyniesione przez dzieci - figurki Dzieciątka Jezus, które trafią do szopek.

"Drogie dzieci, kiedy w waszych domach zbierzecie się na modlitwie przy szopce, kierując wzrok na Dzieciątko Jezus, odczujecie zdumienie z powodu tej wspaniałej tajemnicy. Niech Duch Święty zostawi w waszych sercach pokorę, czułość i dobroć Jezusa" - zwrócił się Franciszek do najmłodszych uczestników spotkania na modlitwie Anioł Pański.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ mrr/