Katarzyna Zielińska producentką musicalu "Nowy Jork. Prohibicja"

2019-01-10, 13:51 aktualizacja: 2019-01-10, 15:17
Fot. PAP/Stach Leszczyński
Fot. PAP/Stach Leszczyński
"Nowy Jork. Prohibicja" to najnowszy spektakl na Scenie Novej Teatru Muzycznego Roma. W rolach głównych wystąpią Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski. Zielińska jest również producentka przedstawienia.

W 2012 roku na Novej Scenie Teatru Muzycznego Roma powstał spektakl "Berlin, czwarta rano" - widowisko z piosenkami z kabaretów berlińskich z lat 20. i 30 ubiegłego wieku. "Nowy Jork. Prohibicja" jest swoistą kontynuacją tej historii. Spektakl wyreżyserował Łukasz Czuj. "Miasto i czas są umowne, może to Nowy Jork z lat 30., może Warszawa z początku XXI wieku? Oglądamy dobrze znaną nam historię, w której American Dream zupełnie niepostrzeżenie zamienia się w nocny koszmar, i coraz trudniej się z niego obudzić" - mówi Łukasz Czuj, reżyser spektaklu.

W głównych rolach zobaczymy Kasię Zielińską i Kacpra Kuszewskiego. "Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Pewnie dzieje się tak dzięki mieszance góralskiego temperamentu i wychowania, jakie dali mi rodzice. Wszystko, co niemożliwe, mobilizuje mnie do rzeczy możliwych. Trzeba spełniać swe marzenia, bo życie mamy jedno - o czym też w tym spektaklu będziemy śpiewać" - zapowiadała Zielińska. Ten spektakl to dla niej także kolejna szansa występu w spektaklu muzycznym. "Bardzo szybko zostałam zaszufladkowana, jako aktorka serialowa. Postanowiłam jakoś to złamać i samą siebie odszufladkować. Dlatego też chciałam pokazać, że wspólnie z Łukaszem Czujem damy radę i zrobimy wspaniały projekt" - mówiła aktorka. Chciała przełamać pewien schemat, a do tego zainspirował ją nagłówek w prasie kolorowej, po premierze „Belin czwarta rano": "Celebryci też mają talent". Aktorka chce po raz kolejny pokazać, że jest wszechstronną artystką.

W spektaklu "Nowy Jork. Prohibicja" występują także: Ewa Konstancja Bułhak / Magdalena Smalara oraz Rafał Królikowski / Marcin Przybylski. Za teksty polskie i tłumaczenia odpowiada Michał Chludziński, muzykę i aranżacje stworzył Marcin Partyka. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka.

"Ta opowieść nie będzie wyłącznie historycznym obrazkiem. Staramy się w naszym spektaklu balansować pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Jest to także zabawa teatralna, gra konwencjami, dlatego że lata 20. i 30. To jest początek fantastycznego rozkwitu muzyki w Stanach Zjednoczonych" - relacjonował Łukasz Czuj.

"Olbrzymią satysfakcję daje mi praca z reżyserem i z wybitnymi aktorami: jest to już nasza trzecia produkcja. To była fantastyczna praca, lubię tak grzebać w materiale, szukać ducha tego miasta, poszukiwać sposobu na każdą postać, na opowiedzenie tej historii. Tu ludzie są ważni i fantastyczne było poszukiwanie sposobu, jak to przekazać" - mówiła PAP Life choreograf Paulina Andrzejewska-Damięcka.

Premiera spektaklu odbędzie się 12 stycznia 2019 r.

Dorota Kieras (PAP Life)

dki/ jbr/

TEMATY: