Brudziński: uczestnicy WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA

2019-01-12 09:35 aktualizacja: 2019-01-12, 17:04
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Uczestnicy i wolontariusze WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA, w tym strażaków i policjantów - powiedział w sobotę w RMF FM szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister życzył także udanej kwesty i dobrej zabawy.

Brudziński zapowiedział, że także w tym roku w kwestę WOŚP będą się angażować policjanci i strażacy. "Czasami pojawiają się aberracyjne zarzuty, że ja czy inni politycy zakazali funkcjonariuszom angażowania się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" - powiedział. "Podstawową rolą i zadaniem funkcjonariuszy podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa" - dodał.

"Życzę wszystkim uczestnikom tego wolontariatu bezpiecznej kwesty. Życzę bezpiecznej i spokojnej zabawy, bo towarzyszy temu zabawa (...). Zapewniam, że jak co roku wszyscy uczestnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą liczyć na profesjonalną pomoc, i - co też niezwykle ważne - życzliwość polskich policjantów, strażaków, innych służb podległych. Życzę wszystkim spokojnej i bezpiecznej zabawy" - podkreślił.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.(PAP)

autorka: Martyna Olasz

oma/ hgt/
 

TEMATY: