W sobotę w Łodzi rozpocznie się już 26. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

2015-09-29 16:50 aktualizacja: 2018-10-05, 15:12
Spotkania ze światowymi i polskimi twórcami komiksów, warsztaty, wystawy oraz mistrzostwa Polski w grach komputerowych znajdą się w programie 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w Łodzi.

Jak poinformowali we wtorek na spotkaniu z mediami organizatorzy festiwalu, podobnie jak dwie poprzednie edycje, tak i teraz większość wydarzeń tegorocznej imprezy odbędzie się na terenie Atlas Areny. Dodatkowo jednak na potrzeby festiwalu zarezerwowano pomieszczenia na nowym obiekcie piłkarskim sąsiadującym z halą.

Według organizatorów, w Łodzi pojawić się mają uznani twórcy światowego komiksu i ilustracji. Swój udział w festiwalu zapowiedział m.in. amerykański rysownik Tom Grindberg, który na swoim koncie ma komiksy z takimi postaciami jak: "Batman", "Superman", "Spider-Man" i "Daredevil".

Dyrektor festiwalu Adam Radoń zwrócił uwagę, że w związku z premierą monumentalnej monografii do Łodzi przyjedzie Grzegorz Rosiński, a wraz z nim jej autorzy Patrick Gaumer i Piotr Rosiński. Ponadto festiwal odwiedzi Peter Snejbjerg, duński rysownik pracujący dla wydawnictw DC Comics i Vertigo, w Polsce znany głównie z serii "Kaznodzieja" i "Hellblazer".

Na festiwalu będzie można spotkać również kilkudziesięciu polskich autorów m.in. Bogusława Polcha, Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Nowakowskiego, Michała Śledzińskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza.

Atrakcją ma być przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka serialu animowanego "Tymek i Mistrz". 

W programie festiwalu znalazły się również warsztaty, panele dyskusyjne, konkursy, rysowanie na żywo. Nie zabraknie stałych stref: Manga Corner, Star Wars, dziecięcej i targowej. Jeszcze większa niż przed rokiem ma być strefa gier komputerowych. W trakcie trwania imprezy odbędą się mistrzostwa Polski w grach komputerowych. (PAP)

jaw/ dym/

TEMATY: