Morawiecki: zapowiedziane przez PiS ustawy będą gotowe wiosną, latem zostaną wdrożone

2019-02-23 20:29 aktualizacja: 2019-02-24, 07:31
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wszystkie zapowiedziane przez PiS ustawy będą gotowe wiosną, a latem zostaną wdrożone - poinformował w sobotę w TVP premier Mateusz Morawiecki.

"W pierwszej kolejności mamy już przygotowaną ustawę dotyczącą (...) odbudowy komunikacji pomiędzy gminami, powiatami, gdzie ten transport został zwinięty" - powiedział premier w programie "Gość Wiadomości" TVP. Wyjaśnił, że chodzi o "tradycyjne PKS-y" oraz transport prywatny. "Będzie to polegało na przekazaniu pewnych sum pieniędzy - dobrze wyliczonych - dla powiatów, po to, żeby mogły poprzez dopłatę do tzw. wozokilometra odbudować ten transport" - wytłumaczył premier.

"Startujemy z takim programem od kwietnia" - poinformował.

Morawiecki dodał, że w maju "będzie dodatkowy zastrzyk dla emerytów - +Emerytura plus+." "Będzie to wypłacone w maju, dla wszystkich emerytów" - zapowiedział premier. 

Poinformował, że następnie - 1 lipca - PiS ma zamiar wdrożyć 500 plus na pierwsze dziecko. "Można powiedzieć, że na wakacje, jak dzieci i młodzież wyjeżdżają, czy rodzice z dziećmi" - mówił. Wyraził nadzieję, że "będzie ich jeszcze więcej nad polskim morzem, na polskich szlakach, w polskich górach".

"Już w sierpniu, jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, będzie to wszystko tego lata, a więc wiosną wszystkie ustawy a latem wdrożenie" - powiedział.

Wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii. O nowych elementach programu mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ mmu/