Robert Kubica z przedostatnim czasem środowych testów

2019-02-27 18:47 aktualizacja: 2019-02-27, 19:13
Fot. EPA/ALEJANDRO GARCIA
Fot. EPA/ALEJANDRO GARCIA
Robert Kubica (Williams) uzyskał przedostatni czas w stawce 12 kierowców, którzy wzięli udział w środowych testach Formuły 1 pod Barceloną. Wypadek miał wicemistrz świata Sebastian Vettel (Ferrari). Niemiec nie odniósł obrażeń, ale zniszczył bolid.

Polski kierowca swoje najszybsze okrążenie pokonał w 1.19,367. To o 2,22 s wolniej od najszybszego w środę Hiszpana Carlosa Sainza jr. (McLaren). Wynik Kubicy jest za to o 0,295 s lepszy od rezultatu jego kolegi z zespołu George'a Russella, który bolidem FW42 Williamsa jeździł we wtorek.

Kubica, który do F1 wraca po ponad ośmioletniej przerwie, przejechał 130 okrążeń - najwięcej w stawce, ex aequo z Sainzem. McLaren pokazał się z dobrej strony także we wtorek, gdy najlepszy czas miał drugi z kierowców tego teamu Brytyjczyk Lando Norris.

Vettel miał wypadek w porannej sesji. Wówczas na jednym z zakrętów stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierę z opon. Został na wszelki wypadek przebadany w punkcie medycznym na torze, ale nie stwierdzono żadnych obrażeń. Prowadzony przez niego bolid Ferrari musiał być naprawiany przez kilka godzin, przez co jego partner z teamu Charles Leclerc z Monako na tor wyjechał dopiero tuż przed zakończeniem testów i przejechał tylko jedno okrążenie.

Pierwsza część testów w Barcelonie trwała od 18 do 21 lutego, ale z powodu opóźnienia prac w fabryce Williamsa w Grove Kubica jeździł tylko jednego dnia. Druga tura rozpoczęła się we wtorek i potrwa do piątku.

Pierwszy wyścig w sezonie - Grand Prix Australii w Melbourne - odbędzie się 17 marca.(PAP)

mm/ krys/