Janda: 10 lat to bardzo długo jak na tak niepewne przedsięwzięcie

2015-10-03 15:25 aktualizacja: 2018-10-05, 15:17
Warszawa, 08.10.2012. Aktorka Krystyna Janda podczas próby spektaklu "Danuta W." na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", 8 bm. w warszawskim teatrze Polonia. (mae) PAP/Jacek Turczyk PAP © 2015 / Jacek Turczyk
Warszawa, 08.10.2012. Aktorka Krystyna Janda podczas próby spektaklu "Danuta W." na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", 8 bm. w warszawskim teatrze Polonia. (mae) PAP/Jacek Turczyk PAP © 2015 / Jacek Turczyk
"Jestem dumna z tego, że trwamy 10 lat. To bardzo długo, jak na tak niepewne przedsięwzięcie" - podkreśla Krystyna Janda. Założony i prowadzony przez nią Teatr Polonia ma już 10 lat. Na obchody jubileuszu artystka zaprasza na spektakl "Danuta W.".

"Jestem dumna, że jesteśmy w tak dobrej kondycji, teatry są znane, mają swoją wierną widownię i ciągle jej przybywa, że udało się stworzyć teatry, które wydają się potrzebne nie tylko warszawiakom" - powiedziała Janda pytana przez PAP Life o uczucia towarzyszące jubileuszowi Teatru Polonia.

Jak mówi, jest "dumna z repertuaru, jego jakości i różnorodności, z pracowników fundacji, organizacji, atmosfery, planów, opinii o nas, wszystkiego". "Z tego, że w naszych teatrach gra lub grało ponad 300 aktorów z całej Polski i wielu bardzo cenionych reżyserów, choreografów, scenografów, kostiumologów, muzyków, twórców wszelkich i wszyscy sobie tę pracę cenią i chętnie do nas wracają" - podkreśla.

Powodów do dumy aktorka i założycielka Teatru Polonia ma wiele. "Jestem dumna z nieprzebranej ilości spektakli, premier, nagród, pochwał i liczby ludzi, którzy czas spędzony z nami uważają za ważny, szczęśliwy, inspirujący. Są tacy, którzy twierdzą, że zmieniliśmy lub uratowaliśmy ich życie. Czego chcieć więcej?" - dodała Janda.

Z okazji urodzin 28 i 29 października Teatr Polonia przedstawi spektakl "Danuta W.". W środę przedstawienie będzie miało charakter prezentu - bezpłatne zaproszenia widzowie będą mogli odebrać od najbliższego poniedziałku w kasie Teatru Polonia. Natomiast w czwartek Polonia zaprasza widzów na spektakl biletowany, po którym odbędzie się spotkanie z Krystyną Jandą, oraz na uroczysty toast urodzinowy. (PAP Life)

dki/ jbr/

TEMATY: