Pięć osób zginęło na A1 koło Włocławka

2015-10-21 10:30 aktualizacja: 2018-10-05, 15:36
Ludwinowo (woj. kujawsko-pomorskie), 21.10.2015. Służby ratunkowe i policja na miejscu tragicznego wypadku na autostradzie A1, 21 bm. w pobliżu Ludwinowa. Pięć osób zginęło po tym jak samochód osobowy, którym podróżowali uderzył w ciężarówkę leżącą prawdopodobnie w poprzek drogi. (mgo)  PAP/Tytus Żmijewski
Ludwinowo (woj. kujawsko-pomorskie), 21.10.2015. Służby ratunkowe i policja na miejscu tragicznego wypadku na autostradzie A1, 21 bm. w pobliżu Ludwinowa. Pięć osób zginęło po tym jak samochód osobowy, którym podróżowali uderzył w ciężarówkę leżącą prawdopodobnie w poprzek drogi. (mgo) PAP/Tytus Żmijewski
Pięć osób zginęło, a jedna została ranna w środę w wypadku na autostradzie A1 w Ludwinowie k. Włocławka, gdzie samochód osobowy uderzył w ciężarówkę leżącą prawdopodobnie w poprzek drogi. Trasa jest zablokowana, zorganizowano objazdy.

"Wypadek zdarzył się pomiędzy 203 i 204 km autostrady, około 5,5 km za węzłem autostradowym Włocławek Zachód na trasie w kierunku Łodzi. Na miejscu zginęło pięć osób jadących mazdą 626, która po zderzeniu stanęła w płomieniach. Kierowca tira przewożącego opony, który - jak wynika z relacji strażaków biorących udział w akcji - doznał niezbyt groźnych obrażeń został przewieziony do szpitala" - poinformował PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Torunia.

Dyżurny zaznaczył, że na autostradzie nie ma korków, gdyż służby autostradowe skierowały auta na objazdy.

Autostrada będzie zablokowana do czasu przeprowadzenia oględzin przez prokuratora i policję, a także usunięcia ciężarówki i ładunku oraz wraku samochodu osobowego. (PAP)

rau/ mag/