Sejm: Nowoczesna zainaugurowała Tydzień Gospodarczy

2019-03-18, 12:07 aktualizacja: 2019-03-18, 12:09
Paweł Pudłowski. Fot. PAP/Rafał Guz
Paweł Pudłowski. Fot. PAP/Rafał Guz
Nowoczesna zainaugurowała w poniedziałek Tydzień Gospodarczy; do piątku z udziałem ekspertów będą odbywać się w Sejmie sesje nt. problemów przedsiębiorców w pięciu obszarach: spowolnienia gospodarczego, podatków, sądownictwa, deficytu pracowników na rynku pracy, a także zamówień publicznych.

Poseł Paweł Pudłowski przekazał podczas konferencji prasowej w Sejmie, że Tydzień Gospodarczy Nowoczesna organizuje we współpracy z organizacjami pracodawców: Business Centre Club, Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, Stowarzyszeniem Nowoczesna Kobieta, Konfederacją Lewiatan, Pracodawcami RP. Tematy sesji zostały wybrane przez przedsiębiorców.

Według posła, udział ekspertów w dyskusjach gwarantuje, że dyskusje będą merytoryczne. Jak dodał, podsumowaniem każdej sesji "będzie jasno określony plan", który następnie zostanie przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) przekazał, że pierwsza sesja, dotycząca sygnałów o spowolnieniu gospodarczym, odbędzie się podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki i rozwoju.(PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ par/