Słynna kreacja haute couture Diora zachwyciła w Cannes

2019-05-22 16:40 aktualizacja: 2019-05-22, 18:23
To oczywiste, że w Cannes wszyscy patrzą na stroje gwiazd. Wyczekiwane, głośne premiery i czerwony dywan wywołują gorące reakcje. Elle Fanning podczas pokazu „Once Upon a Time... in Hollywood” Quentina Tarantino miała na sobie kreację Diora, na wzór stroju z lat 50.

Był to udany powrót do lat 50., które ujrzały narodziny słynnej sylwetki New Look, prawdziwej rewolucji mody podpisanej przez Christiana Diora. W hołdzie dla tej modnej dekady, ubrana w prawdziwym stylu retro, Elle Fanning promowała premierę filmu Quentina Tarantino „Once Upon a Time... in Hollywood”. Francuski magazyn "Vogue" zajrzał do warsztatów słynnego domu mody, aby pokazać wszystkie etapy tworzenia tego dzieła z wyjątkową historią.

21 maja miał swą premię bardzo oczekiwany film „Once Upon a Time... in Hollywood”. Obraz ten był w centrum uwagi ósmego dnia Festiwalu Filmowego w Cannes. Na czerwonym dywanie spotkali się aktorzy i gwiazdy, wśród których to Elle Fanning, członek jury tej 72. edycji festiwalu, wywołała poruszenie. Dlaczego? Za sprawą kreacji Diora haute couture. Bo strój gwiazdy był odwzorowaniem przełomowej kreacji z lat 50.

Kreacje ukazała niewiarygodne i charakterystyczne dziedzictwo francuskiego domu, ta sylwetka to część mitycznego New Look, zaprojektowanego przez Diora i uwiecznionego w 1947 roku przez fotografa Willy'ego Maywalda.

W stylu tego dawnego modelu, Maria Grazia Chiuri, dyrektor artystyczny domu Dior, zaprojektowała specjalnie dla młodej aktorki zestaw z akcentami retro, składający się z białej bluzki, uszytej z organzy, z kołnierzem lavaliere. Z bluzką zestawiono plisowaną spódnicę z tiulu czarnego i niebieskiego, na którą użyto ponad 50 metrów tiulu. W sumie potrzebnych było 350 godzin pracy w warsztatach Dior (150 godzin na bluzkę i 200 godzin na spódnicę). Podkreśleniem całości był ażurowy, wykonany z rafii, czarny kapelusz.

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 24 maja, kiedy to poznamy film nagrodzony w konkursie głównym. Czy będzie to „Once Upon a Time... in Hollywood” Quentina Tarantino? Odpowiedź już niedługo. (PAP Life)

dki/ jbr/