PŚ w kolarstwie torowym: Damian Zieliński zdobył trofeum

2016-01-17 16:20 aktualizacja: 2018-10-05, 16:14
Damian Zieliński podczas mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie - zdjęcie archiwalne FOT. PAP/ARCHIWUM
Damian Zieliński wywalczył Puchar Świata w kolarstwie torowym w najbardziej prestiżowej konkurencji sprintu. W ostatnich zawodach cyklu, rozegranych w Hongkongu, uplasował się na dziewiątej pozycji, ale zdobyte punkty wystarczyły do sięgnięcia po trofeum.

W niedzielę triumfował Australijczyk Patrick Constable, pokonując w finale Chińczyka Xu Chao 2:0. Trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski z Londynu Brytyjczyk Jason Kenny.

Dobrze zaprezentował się Kamil Kuczyński, zajmując piątą lokatę. Dzień wcześniej w sprincie drużynowym Kuczyński był drugi, startując z Maciejem Bieleckim i Mateuszem Lipą.

Zieliński jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem polskiej kadry. 34-letni torowiec ze Szczecina po raz drugi w karierze zdobył Puchar Świata w sprincie. Poprzednio triumfował w 2004 roku. (PAP)