Kosiniak-Kamysz: nie odstąpimy od koncepcji dwóch bloków

2019-07-11 14:54 aktualizacja: 2019-07-11, 14:58
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Blok umiarkowanego centrum i blok lewicowy na opozycji to najlepsze rozwiązanie dla Polski przed nadchodzącymi wyborami – powiedział w czwartek PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreślił, Stronnictwo nie zamierza odstępować od tej koncepcji i chciałoby stworzenia bloku PO-PSL.

Pytany, kiedy należy spodziewać się rozstrzygnięć w przedwyborczych rozmowach koalicyjnych powiedział, że "czas nagli, ten tydzień to dobry moment na wzajemne się określenie". Kosiniak-Kamysz ocenił, że wyborcza koalicja PO-PSL "to byłby naprawdę silny blok, dający szansę na wygraną".

"My powiedzieliśmy jasno i wyraźnie, że widzimy na opozycji blok umiarkowanego centrum i blok lewicowy. To jest najlepsze rozwiązanie dla Polski, bo gwarantuje zatrzymanie władzy jednej partii i gwarantuje, że nie będzie ani radykalnego skrętu w prawo, ani w lewo. Od tego nie odstąpimy" – powiedział.

Jak dodał, warunki stawiane przez Stronnictwo "nie są podyktowane bezpieczeństwem PSL-u ani chęcią posiadania miejsc w parlamencie, ale tym, żeby idee, wartości, program były wspólne". Zastrzegł, że "na jednej, szerokiej liście nie da się tego połączyć".

Szef PSL spotkał się w czwartek z sympatykami w Wysocku Wielkim (Wielkopolskie). (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mok/