W połowie sierpnia w Materze rozpoczną się zdjęcia do 25. filmu o Jamesie Bondzie

2019-07-12 14:51 aktualizacja: 2019-07-12, 15:10
Fot. PAP/EPA/BRITTA PEDERSEN
Fot. PAP/EPA/BRITTA PEDERSEN
W połowie sierpnia w Materze na południu Włoch, czyli w tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury, rozpoczną się zdjęcia do najnowszego, 25. filmu o Jamesie Bondzie. Następnie plan filmowy przeniesie się do Apulii i Basilicaty.

Zdjęcia w Materze, jednym z najpiękniejszych i najstarszych miast na świecie, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, potrwają około miesiąca. Oczekiwana jest tam 400-osobowa ekipa na czele z odtwórcą roli agenta 007 Danielem Craigiem. Pierwszym zadaniem filmowców będzie już w najbliższych dniach przeprowadzenie rekrutacji prawie 900 statystów.

Po zdjęciach w rejonie słynnych Sassi, czyli wyjątkowych w swym rodzaju domostw wydrążonych w skale, a także w pobliskim parku kościołów skalnych, dalsze sceny filmu akcji nakręcone zostaną koło Bari w Apulii i na wybrzeżu w malowniczej miejscowości Maratea w regionie Basilicata.

Podczas prezentacji planów twórców filmu o Jamesie Bondzie w Materze podkreślano, że w trakcie zdjęć uszanowany zostanie historyczny i naturalny charakter tych miejsc.

Za zupełnie nadzwyczajne uznano zaś to, że zdjęcia do filmu będą prowadzone w szczycie sezonu turystycznego, tym większego w tym roku w związku z tym, że Matera jest Europejską Stolicą Kultury, gdzie z tej okazji zorganizowano około 2 tysięcy imprez.

Premierę filmu "Bond 25" zapowiedziano na kwiecień przyszłego roku. (PAP Life)

sw/ jbr/

TEMATY: