Od początku lipca wypłacono ok. 80 tys. świadczeń "Rodzina 500 plus"

2019-07-15 18:50 aktualizacja: 2019-07-15, 18:50
Od początku lipca wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus" na kwotę niemal 40 mln zł – powiedziała w poniedziałek PAP minister pracy, rodziny i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Jak zaznaczyła Borys-Szopa, w ciągu 11 dni działania programu "Rodzina 500 plus" w nowej rozszerzonej odsłonie świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys. dzieci.

"W tym czasie wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń na kwotę niemal 40 mln zł. Bardzo mnie cieszy, że pieniądze już trafiają na konta. Rodziny będą mogły skorzystać z dodatkowych środków jeszcze w wakacje. To duże wsparcie" – oceniła.

Jej zdaniem samorządy działają bardzo sprawnie, rozpatrzona została już jedna czwarta wniosków, które zostały złożone przez rodziców od 1 do 11 lipca. "Bardzo cieszy mnie, że cały proces składania wniosków i przyznawania świadczeń przebiega sprawnie" – podkreśliła minister pracy, rodziny i polityki społecznej.

"W tym roku rodzice wyjątkowo chętnie korzystają z elektronicznej drogi składania wniosków. W ciągu zaledwie 2 tygodni złożonych zostało ponad 2,1 mln wniosków o świadczenie z programu +Rodzina 500 plus+. Od samego początku zachęcaliśmy do korzystania z tej opcji – to dużo szybsza droga niż osobista wizyta w urzędzie" – zaznaczyła.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program "Rodzina 500 plus", który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej. (PAP)

Autorki: Iwona Żurek, Karolina Kropiwiec