Kierwiński: wśród nazwisk, które rekomendowała KO na razie nie ma Kwiatkowskiego

2019-08-20 08:22 aktualizacja: 2019-08-20, 08:37
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wśród nazwisk, które rekomendowała Koalicja Obywatelska na razie nie ma dotychczasowego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego; być może planuje on start z niezależnego komitetu - powiedział Marcin Kierwiński (PO-KO), pytany o start Kwiatkowskiego w wyborach parlamentarnych.

Kwiatkowski złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie NIK napisał, że powodem odejścia jest jego decyzja o starcie w wyborach parlamentarnych. Swoją kandydaturę ma ogłosić w środę w Łodzi.

Pytany w radiowej Jedynce, czy Kwiatkowski może trafić na listy Koalicji Obywatelskiej, Kierwiński odparł, że nie chce w tej kwestii "wychodzić przed szereg". "Na dzień dzisiejszy wśród tych nazwisk, które rekomendowała Koalicja Obywatelska, pana ministra Kwiatkowskiego nie ma, natomiast niewątpliwie jest to osoba ważna w polskiej polityce" - powiedział.

"Jeżeli Krzysztof Kwiatkowski deklaruje, że w środę przedstawi swoje plany, to zakładam, że może też być tak, że są to plany dotyczące samodzielnego startu z niezależnego komitetu, ale za mało mam tutaj wiedzy. Nie rozmawiałem z Krzysztofem Kwiatkowskim" - dodał polityk.

W poniedziałek Rada Krajowa PO zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i kandydatów do Senatu. Pozostało jednak kilka okręgów w wyborach do Senatu, co do których prowadzone są jeszcze rozmowy. Politycy PO przyznawali w poniedziałek, że Kwiatkowski miałby ewentualnie wystartować właśnie do Senatu. (PAP)

sno/ pś/