Premier zainaugurował kampanijny objazd kraju "PiS-busem"

2019-08-20 11:38 aktualizacja: 2019-08-20, 15:51
Warszawa, 20.08.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu, 20 bm. w Warszawie. Po konferencji pod PGE Narodowym premier rozpocznie kampanijny objazd kraju - 20 bm. uda się "PiSbusem" w kilka miejsc na Mazowszu - według planu odwiedzi: Sochaczew, Rawę Mazowiecką, Grójec, Otwock i Halinów. Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 20.08.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu, 20 bm. w Warszawie. Po konferencji pod PGE Narodowym premier rozpocznie kampanijny objazd kraju - 20 bm. uda się "PiSbusem" w kilka miejsc na Mazowszu - według planu odwiedzi: Sochaczew, Rawę Mazowiecką, Grójec, Otwock i Halinów. Fot. PAP/Paweł Supernak
Liczymy na głosy wyborców, ale przede wszystkim liczymy się z ich głosem, dlatego jedziemy w podróż po Polsce, po to, żeby odbywać kolejne rozmowy i słuchać Polaków - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, inaugurując kampanijny objazd kraju "PiS-busem".

Na konferencji prasowej inaugurującej objazd kraju Morawiecki przyznał, że będzie to podróż żmudna i pełna rozmów, ale będzie miała "szczególny znak firmowy" - czyli wiarygodność. "Jeżeli decydujemy się na coś, obiecujemy wdrożenie nowych rozwiązań, a potem dotrzymujemy słowa, to jest to najlepsza definicja wiarygodności" - powiedział.

"Kilka miesięcy temu, ogłaszając piątkę PiS, piątkę Jarosława Kaczyńskiego, to była rejestracja naszego PiS-busu, to dzisiaj możemy przybić pieczątkę, bo jesteśmy po przeglądzie, po wdrożeniu pierwszych ustaw, w niektórych przypadkach jesteśmy już po realizacji pewnych projektów" - mówił premier.

Przypomniał, że na tzw. piątkę PiS składają się: 13. emerytura, obniżenie PIT z 18 do 17 proc., zerowy PIT dla młodych, odbudowa połączeń autobusowych oraz 500 plus na pierwsze dziecko. "Te zmiany na lepsze są możliwe, udowadniamy je każdym naszym projektem" - przekonywał.

"Jednocześnie pokazujemy, że mimo spowolnienia gospodarczego na całym świecie, my radzimy sobie dobrze. Finanse publiczne trzymamy w ryzach, ponieważ uszczelniony system podatkowy dopomógł nam w przeznaczeniu tych pieniędzy na cele społeczne" - mówił premier.

Podziękował Polakom za wszystkie odbyte dotychczas rozmowy i zapowiedział, że rusza w drogę, aby "słuchać Polaków, słuchać, jakie są ich oczekiwania, dyskutować, co jest możliwe i potwierdzać, że wiarygodność jest podstawowym znakiem firmowym polityki, podstawowym znakiem firmowym Prawa i Sprawiedliwości". "Liczymy na państwa głos, ale przede wszystkim liczymy się z waszym głosem, dlatego jedziemy w tę podróż po Polsce" - dodał.

Morawiecki mówił, że PiS rozpoczęło "dobrą zmianą dobry początek, ale teraz rusza w lepszą przyszłość, w dobrą przyszłość". Szef rządu wyraził nadzieję, że "dobra przyszłość jest możliwa". "Ona jest na wyciągnięcie ręki, ona kryje się w naszych społecznych, rozwojowych, gospodarczych projektach, które wszystkie są obudowane stabilnymi finansami publicznymi i najniższym w historii ostatnich trzydziestu lat deficytem budżetowym" – powiedział Morawiecki.

Zapytany, czy nie obawia się zarzutu, że zajmuje się kampanią wyborczą kosztem pracy szefa rządu, odpowiedział: "Pracuję cały czas na najwyższych obrotach, zarówno dla państwa, jak i w przypadku kampanii wyborczej". "Tam, gdzie będę musiał dzielić czas, będę oczywiście brał urlop, żeby nie było żadnych wątpliwości" – dodał premier.

Zapowiedział, że w kampanii kandydaci PiS będą "posługiwali się najlepszymi możliwymi środkami komunikacji w dotarciu do ludzi czyli autobusami". Poinformował, że zamierza odwiedzić każdy z 41 okręgów wyborczych do Sejmu.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska, Aleksander Główczewski

reb/ mzd/ brw/ ago/ mok/