POT: Polska z nagrodą The Best MICE Destination 2019

2019-09-11 12:21 aktualizacja: 2019-09-11, 12:21
Pokój hotelowy Fot. PAP/Marcin Bielecki
Pokój hotelowy Fot. PAP/Marcin Bielecki
Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii - podała we wtorek w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Organizacja wskazuje, że przemysł spotkań i wydarzeń generuje ok. 1 proc. polskiego PKB.

"Nagroda The Best MICE Destination 2019, przyznawana jest przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii – MICE & Business Travel. Jest to najważniejsze wyróżnienie dotyczące turystyki MICE w całym Beneluksie. Do nagrody poza Polską nominowane były także Francja i Irlandia Północna" - podała POT.

Według sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anny Krupki, "to, co zdecydowało o naszym zwycięstwie to nowoczesna baza hotelowa, liczne obiekty konferencyjne i wystawiennicze, obiekty unikatowe, dobra infrastruktura komunikacyjna, a także organizacje i firmy gotowe do profesjonalnej obsługi spotkań biznesowych o różnej skali."

"Polska dysponuje wszystkimi aktywami do intensywnego rozwoju branży spotkań i przyciągania większej liczby międzynarodowych wydarzeń o każdej skali" - dodał, cytowany w komunikacie prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Wskazał, że już teraz przemysł spotkań i wydarzeń generuje ok. 1 proc. polskiego PKB.

Według Andrzejczyka, nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ciężka praca naszego ośrodka w Holandii i działającego w strukturach POT Poland Convention Bureau".

W komunikacie czytamy ponadto, że uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 9 września br. podczas targów Business Traveler & MICE zorganizowanych przez redakcję magazynu. Podczas warsztatów branży przemysłu kongresów i spotkań, które towarzyszyły uroczystości przyznania nagród, jego uczestnicy podkreślali, że Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym, a także organizatorem coraz większej liczby spotkań o charakterze kulturalnym, naukowym i biznesowym. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ dym/