Gillian Anderson wcieli się w Margaret Thatcher w czwartym sezonie "The Crown"

2019-09-11 13:51 aktualizacja: 2019-09-11, 13:51
Gillian Anderson Fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES
Gillian Anderson Fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES
W czwartym sezonie "The Crown" zobaczymy Gillian Anderson. Gwiazda serialu "Z archiwum X" wcieli się postać Margaret Thatcher.

"Jestem zaszczycona i podekscytowana tym, że mogę dołączyć do obsady "The Crown" wcielając się w tak skomplikowaną i kontrowersyjną kobietę. Thatcher niewątpliwie była potęgą, jednak rozkoszuję się tym, co pod powierzchnią i, ośmielę się powiedzieć, że zakochałam się w ikonie, która niezależnie od tego czy była kochana, czy pogardzana, określiła epokę" - przyznała Anderson w oficjalnym komunikacie.

Prace nad czwartym sezonem trwają, na razie fani królewskiej sagi z niecierpliwością oczekują trzeciego sezonu serialu, który powróci 17 listopada. Trzecia seria rozpoczyna się w 1964 r., a w roli Elżbiety II zobaczymy laureatkę Oscara, Olivię Colman.

Scenarzystą serialu jest Peter Morgan, a jego współproducentem wykonawczym i jednym z reżyserów Stephen Daldry. Według medialnych szacunków, "The Crown" uznawany jest za jedną z najdroższych produkcji w historii telewizji. Cały serial został wstępnie zaplanowany na sześć serii, w toku których narracja ma zostać doprowadzona aż do współczesności. (PAP Life)

mdn/ jbr/