Podejrzewany o zabójstwo kobiety w Gorzowie zastrzelony przez niemiecką policję

2019-09-11 17:43 aktualizacja: 2019-09-11, 18:35
Gorzów Wielkopolski, 11.09.2019. Policja w Gorzowie Wielkopolskim. W jednej z miejscowych pralni przemysłowych mężczyzna zastrzelił 26-letnią kobietę. Fot. PAP/Lech Muszyński
Gorzów Wielkopolski, 11.09.2019. Policja w Gorzowie Wielkopolskim. W jednej z miejscowych pralni przemysłowych mężczyzna zastrzelił 26-letnią kobietę. Fot. PAP/Lech Muszyński
26-latek podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety w Gorzowie Wlkp. został zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina – poinformował w środę PAP rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"Czekamy na oficjalne stanowisko w tej sprawie. Z przekazanych nam informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej niedaleko Berlina i kiedy wysiadał z auta sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł" – powiedział PAP Maludy.

Dodał, że prowadzący sprawę czekają na przekazanie przez stronę niemiecką dokładnych informacji na temat przebiegu tego zdarzenia.

26-letni gorzowianin Paweł R. był poszukiwany od kilku godzin w związku z zabójstwem, do którego doszło w środę w jednej z pralni w Gorzowie Wlkp. Był podejrzewany o zastrzelenie pracującej w niej 26-letniej kobiety - obywatelki Ukrainy. Oboje znali się.

Do tragedii doszło krótko przed godziną 13. Sprawca wszedł do pralni przy ul. Owczej i z zimną krwią na oczach innych pracowników strzelił do 26-latki. Następnie wyszedł z budynku, wsiadł do samochodu i odjechał.

Policja szybko wytypowała podejrzewanego o dokonanie zabójstwa i ruszyła za nim obława. Informacja o jego poszukiwaniach trafiła do wszystkich jednostek w regionie i w ościennych województwach.

"Kryminalni powiadomili również niemiecką policję, gdyż poszukiwany mógł próbować uciec do tego kraju. Po kilku godzinach dotarła do nich (polskich funkcjonariuszy - PAP) informacja o zastrzeleniu mężczyzny podczas próby jego zatrzymania niedaleko stolicy Niemiec" – powiedział PAP Maludy.

Śledztwo będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. – przekazał PAP jej rzecznik Roman Witkowski. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz