Karczewski w jeleniej Górze: przyjeżdżamy i prosimy Polaków o głos na PiS

2019-09-12 11:34 aktualizacja: 2019-09-12, 11:36
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas konferencji prasowej, 9 bm. w Rawiczu, której tematem, oprócz spraw lokalnych, jest również program PiS. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas konferencji prasowej, 9 bm. w Rawiczu, której tematem, oprócz spraw lokalnych, jest również program PiS. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Przyjeżdżamy i prosimy Polaków o głos na PiS; mamy jasny plan, jasną ofertę – mówił w czwartek w Jeleniej Górze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Chcemy podtrzymać rozwój Polski, chcemy by z szybkiego wzrostu gospodarczego skorzystali wszyscy Polacy - podkreślił.

Marszałek Senatu odwiedzi w czwartek na Dolnym Śląsku Lubań, Zgorzelec, Bolesławiec i Legnicę i spotka się z mieszkańcami.

Karczewski podkreślił, że oferta dla Polaków oparta jest na „naszych wspólnych z Polakami sukcesach tych czterech lat zmiany w Polsce.

„Oferta na następne lata dla Polaków jest bardzo prosta. Chcemy podtrzymać rozwój i chcemy, aby z rozwoju Polski, z szybkiego wzrostu gospodarczego skorzystali wszyscy Polacy. Chcemy, żeby pensje wreszcie były godne Europejczyków, godne mieszkańców Unii Europejskiej, bo po wstąpieniu do Unii nasze ceny bardzo szybko osiągnęły poziom unijny, a nasze portfele niestety były puste. Były również drenowane przez dwie mafie: watowską i paliwową. Wstrzymaliśmy to, czy już zupełnie, czy całkowicie tego ja nie wiem do końca, ale mamy pieniądze, mamy środki” - mówił Karczewski na konferencji prasowej w Jeleniej Górze.

Przypomniał, że po raz pierwszy w historii Polska ma zrównoważony budżet na rok 2020, co w jego ocenie jest wielkim sukcesem, który „nie śnił nawet oponentom politycznym Prawa i Sprawiedliwości”.

„Mamy taki budżet i ten budżet zrealizujemy. Wszystkie przedstawione propozycje na przykład w postaci +hattricku+ pana Jarosława Kaczyńskiego również zostaną zrealizowane. Jesteśmy partią rzetelną, odpowiedzialną i przedstawiamy program, przedstawiamy plan, a później go realizujemy. Nawet czasami realizujemy szybciej, bo przecież w naszym programie 500 Plus były środki na drugie dziecko, a na pierwsze przy niskich dochodach. Udało nam się dzięki zlikwidowaniu tych dwóch drenujących portfele wszystkich Polaków mafii mieć takie środki” - powiedział marszałek Senatu.

Ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, która daje Polakom wybór m.in. dlatego obniżono wiek emerytalny oraz podwyższono wiek obowiązkowego wysłania dziecka do szkoły, by ludzie mieli wybór czy chcą pracować dłużej lub chcą wcześniej swe dziecko posyłać do szkoły.

„Mamy jasną ofertę dla Polaków i bardzo prosimy o głosy na Prawo i Sprawiedliwość, na kandydatów tutaj stojących i na tych, którzy są naszymi liderami, posłami, którzy dziś w nocy byli w Sejmie i dlatego ich tutaj z nami nie ma. Ci politycy, którzy są w PiS to patrioci lokalni, którzy dbają o sprawy lokalne i o przyszłość Polski i dbają o przyszłość polskich rodzin” - mówił Karczewski.

Jak dodał, bardzo ceni pracę senatora PiS z tego okręgu Krzysztofa Mroza. Zaznaczył, że „znakomicie układa się współpraca” z liderami listy do Sejmu w okręgu legnicko-jeleniogórskim, którymi są minister ds. równego traktowania Adam Lipiński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz wiceminister edukacji Marzena Machałek. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ par/