Prezydent w "Gościu Niedzielnym" o reelekcji: jestem życiowym optymistą

2019-09-19 07:29 aktualizacja: 2019-09-19, 07:33
Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Jestem życiowym optymistą. Kandydując na urząd prezydenta wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans, a jednak się okazało, że wygrałem - powiedział prezydent Andrzej Duda w "Gościu Niedzielnym", odpowiadając na pytanie, czy wygra wybory prezydenckie w 2020 r. i uzyska reelekcję na drugą kadencję.

Prezydenta Andrzeja Dudę, o start w przyszłych wyborach prezydenckich, zapytał tygodnik katolicki "Gość Niedzielny".

Duda zapytany, kto będzie prezydentem Polski po przyszłorocznych wyborach podkreślił, że będzie nim "ten, kto wygra".

Pytany, czy zamierza ponownie wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Duda ocenił, że "jak na politykę i urząd prezydenta jest jeszcze względnie młodym człowiekiem". Mówiąc o swoich szansach w przyszłych wyborach odpowiedział: "Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 r., że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem".

Duda wyraził też zadowolenie, że jest wskazywany przez liderów swojego obozu politycznego jako kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach. "To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu" - powiedział.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 r. Obecny prezydent Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 r. Duda ma 47 lat, żonę i córkę. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ aj/