Winnicki: PiS, PO i PSL powinny zadeklarować, że nie będzie żadnych układów z SLD

2019-10-09 17:44 aktualizacja: 2019-10-09, 17:47
Robert Winnicki. Fot. PAP/Artur Reszko
Robert Winnicki. Fot. PAP/Artur Reszko
PiS, PO i PSL powinny jasno zadeklarować: żadnych układów z tęczowymi marksistami, z neokomunistami z SLD – oświadczył w środę lider Konfederacji prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Winnicki zadeklarował, że Konfederacja sprzeciwia się "jakimkolwiek ustępstwom na rzecz LGBT w przestrzeni publicznej". "Co więcej - żądamy od rządu natychmiastowego zaprzestania finansowania tych uczelni, które mają tak zwane gender studies w swoich programach. Oczekujemy wyrzucenia gender studies z uczelni" - oświadczył.

Odniósł się także do możliwego wejścia do Sejmu kandydatów lewicy i zaapelował do liderów PiS, PO i PSL o jednoznaczne deklaracje, że nie wejdą z nimi w koalicję.

"Wobec groźby wejścia do Sejmu lewicy po raz kolejny, lewicy która chce masowego zabijania dzieci nienarodzonych, która chce aborcji na życzenie, lewicy, która chce związków homoseksualnych wpisanych na stałe do polskiego prawa, apelujemy w tym momencie zarówno do PiS, jak i Platformy, jak i PSL, apelujemy o to, żeby liderzy tych partii jednoznacznie zadeklarowali - nie będzie koalicji z SLD w przyszłym Sejmie" - oświadczył.

Jak dodał, "już wiele lat temu Jarosław Kaczyński deklarował, że koalicja PiS z SLD jest jak najbardziej możliwa, więc tym bardziej dzisiaj stawiamy postulat: wszystkie partie, które są komitetami ogólnopolskimi, powinny jasno zadeklarować - żadnych układów z tęczowymi marksistami, z neokomunistami z SLD". (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ godl/