Salvini: mam nadzieję, że przyłączą się do nas węgierscy i polscy przyjaciele

2019-12-03 07:24 aktualizacja: 2019-12-03, 07:26
Matteo Salvini. Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Matteo Salvini. Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini wyraził nadzieję, że do jego batalii o przyszłość Europy dołączą także "węgierscy i polscy przyjaciele". Szef Ligi mówił o tym w Antwerpii w Belgii na zjeździe partii Interes Flamandzki, określanej jako nacjonalistyczna.

Salvini, cytowany przez Ansę oświadczył w poniedziałek: "Pracujemy razem od lat z przyjaciółmi francuskimi, austriackimi, mamy przyjaciół także w innych rodzinach politycznych. Mam nadzieję, że jeśli nie dzisiaj, to jutro ci, którzy myślą tak jak my na temat przyszłości Europy, przyłączą się do naszych batalii".

"Myślę o przyjaciołach węgierskich i polskich" - dodał szef Ligi.

W czasie wizyty w Antwerpii Salvini stwierdził też: "Żyjemy w szczególnym momencie, gdy niektórzy chcieliby narzucić jeden sposób myślenia i przekształcić Europę w centrum handlowe bez korzeni, bez wartości, bez tożsamości".

"Abstrahując od batalii o gospodarkę i o pracę myślę, że łączy nas obrona tożsamości, bo Europa albo jest chrześcijańska, albo jej nie ma" - podkreślił Matteo Salvini. Powiedział także: "Europa islamska to śmierć naszego kontynentu". (PAP)

sw/ mars/