Liga angielska: Fabiański wróci do gry za kilka tygodni

2020-01-13 20:40 aktualizacja: 2020-01-13, 20:40
Łukasz Fabiański (C). Fot. PAP/ EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Łukasz Fabiański (C). Fot. PAP/ EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Bramkarz reprezentacji Polski i West Ham United Łukasz Fabiański, który z powodów problemów zdrowotnych opuścił boisko w piątkowym meczu ligi angielskiej z Sheffield United, wróci do gry za kilka tygodni - poinformował w poniedziałek londyński klub.

34-letni bramkarz został zastąpiony po niespełna kwadransie meczu Premier League z Sheffield United (0:1), odczuwając ból w tym samym mięśniu biodrowym, który miał kontuzjowany we wrześniu. Wówczas był niezdolny do gry przez trzy miesiące i wrócił tuż przed końcem roku. 

Jak się okazało, tym razem nie doszło do odnowienia urazu. Klub poinformował w poniedziałek, że badania wykazały "jedynie minimalne zapalenie wokół miejsca szwów po poprzedniej operacji".

West Ham United spodziewa się, iż Fabiański wróci do gry za kilka tygodni.

"To dobra wiadomość w tym sensie, że stan zdrowia Łukasza nie pogorszył się ani nie doszło do ponownego wystąpienia poprzedniej kontuzji" - powiedział szef sztabu medycznego klubu Richard Collinge. 

"Badanie wykazało lekkie zapalenie i podrażnienie tkanki bliznowatej, co jest dość powszechne po operacji i oczywiście jest źródłem dyskomfortu, który piłkarz odczuwał w piątek. Teraz musimy tylko uspokoić stan zapalny i należy spodziewać się, że Łukasz będzie grać ponownie za kilka tygodni" - dodał. (PAP)

bia/ sab/