Gawkowski postuluje o dodatkowe 450 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego w budżecie państwa

2020-01-14 15:47 aktualizacja: 2020-01-14, 15:51
Przewodniczący sejmowego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Przewodniczący sejmowego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Poseł Krzysztof Gawkowski (Lewica) poinformował we wtorek, że złożył poprawki do budżetu państwa przewidujące zwiększenie środków dla województwa kujawsko-pomorskiego o 450 mln zł. Największą część z dodatkowych pieniędzy miałaby zostać przeznaczona na drogę S10.

"W polskim parlamencie trwają prac nad budżetem, który ma być przyjęty w lutym. Każda posłanka i każdy poseł może składać poprawki, które mogą być związane z lokalną społecznością. Moje poprawki dotyczą okręgu bydgoskiego - Bydgoszczy i Inowrocławia oraz okolicznych powiatów" - powiedział na konferencji przed urzędem wojewódzkim Gawkowski, który został wybrany do Sejmu z okręgu bydgoskiego.

Gawkowski zaznaczył, że z dziennikarzami spotkał się przed urzędem wojewódzkim, bo to wojewoda będzie odpowiadał się przekazywanie pieniędzy na poszczególne obszary.

Poseł postuluje przyznanie 250 mln zł na przyspieszenie prac na przyszłą drogą S10 Bydgoszcz - Toruń, zwiększenie o 150 mln zł dotacji celowej na edukację w Bydgoszczy i Inowrocławiu oraz 25 mln zł na ochronę zabytków i opiekę nad nimi we wszystkich powiatach.

Pozostałe poprawki dotyczą zwiększenia dotacji budżetowej na badania stanu zanieczyszczenia terenów po dawnych Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszcz i na wymianę pieców Bydgoszczy.

Gawkowski podkreślił, że ma nadzieję, iż jego poprawki do budżetu poprą wszyscy posłowie PiS i PO z okręgu bydgoskiego. Zaznaczył też, że sprawą zainteresował już posłów PO.(PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ godl/