Władysław Kosiniak-Kamysz rozpoczął akcję #DrużynaKosiniaka

2020-01-14 16:39 aktualizacja: 2020-01-14, 16:42
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (C). Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (C). Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz rozpoczął we wtorek akcję #DrużynaKosiniaka polegającą na pozyskaniu wolontariuszy, którzy będą pomagać mu w kampanii prezydenckiej. Młodzi ludzie mają wielką energię, siłę i moc w sobie, która będzie nam towarzyszyła w kampanii - podkreślił.

Na wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie partii na ul. Pięknej w Warszawie Kosiniak-Kamysz podkreślił, iż cieszy się, że może rozpocząć ciekawą akcję związaną z wolontariatem w kampanii prezydenckiej.

"Akcję związaną z zaangażowaniem osób, które chcą nas wesprzeć, chcą mnie wesprzeć, za co ja bardzo serdecznie dziękuję. Osób, które chcą się angażować, chcą poznawać politykę, chcą działać w kampanii, chcą zmieniać Polskę na lepsze" - mówił lider PSL.

"Młodzi ludzie mają wielką energię, wielką siłę i wielką moc w sobie. Ta moc nie tylko zielona, ale pełna energii, wigoru i nadziei będzie nam towarzyszyła w kampanii" - dodał.

Kosiniak-Kamysz dziękował obecnym na konferencji młodym ludziom. "Chciałem wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować, że dzisiaj tu jesteście, że chcecie razem ze mną zmieniać Polskę na lepsze, że wierzycie w lepszą przyszłość Polski i w to, że możemy zburzyć te mury nienawiści i mury podziału (...) Polska ma być krajem w którym będziemy chcieli żyć z największą radością. To ma być najlepsze miejsce do życia na świecie. To jest cel i tej kampanii, i mojej prezydentury: lepsza jakość życia, przywrócenie braterstwa, rozwój społeczny, gospodarczy, obywatelski" - mówił szef PSL.

Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że będzie też wolontariat seniorów. "To będzie solidarność międzypokoleniowa. I to też jest niezwykłe, że i młodzi ludzie i ci, którzy mają 90, a nawet 100 lat, bo tacy też już dzisiaj deklarują swoje wsparcie, będą z nami" - podkreślił lider ludowców.

Koordynator akcji #DrużynaKosiniaka Emil Sawicki wyjaśnił, że polega ona na pozyskaniu jak największej grupy wolontariuszy, którzy będą pomagać w kampanii prezydenckiej Kosiniaka-Kamysza. "Chcemy dołączyć do kandydata, żeby nie był sam, chcemy go wspierać w każdym spotkaniu w każdym zakątku Polski" - podkreślił.

"Jesteśmy pełni energii, otwarci, budujemy najlepszą i największą sieć wolontariuszy - #DrużynęKosiniaka. Do nas może dołączyć każdy, wystarczy tylko wejść na media społecznościowe naszego kandydata lub na stronę kosiniak-kamysz.pl wypełnić formularz, wysłać go do nas, a my na pewno się odezwiemy i będziemy mogli wspólnie współpracować" - zaznaczył Sawicki. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ itm/