Łukasz Zakrzewski liderem po pierwszym dniu MŚ w bojerach

2020-02-10 22:33 aktualizacja: 2020-02-10, 22:35
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Łukasz Zakrzewski prowadzi po pierwszym dniu bojerowych mistrzostw świata w klasie DN, które rozpoczęły się na jeziorze Orsasjoen w Szwecji. Trzecie miejsce zajmuje Jarosław Radzki.

Warunki pogodowe nie sprzyjały w poniedziałek uczestnikom regat. Na lodzie zalegała kilkucentymetrowa warstwa wody, a wiatr był bardzo zmienny, jeżeli chodzi o siłę i kierunek. W sumie rozegrano więc tylko cztery wyścigi we wszystkich kategoriach.

W kategorii elity przeprowadzono dwa wyścigi. Najlepiej w trudnych warunkach poradził sobie Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki, zajmując w obu wyścigach drugie miejsce. Dzięki temu prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Drugą lokatę zajmuje Rosjanin Anton Didenko (4. i 6. miejsce w poszczególnych wyścigach), a trzecie Jarosław Radzki z KKSW Warmii Olsztyn (3. i 10.).

Pierwszy wyścig w kategorii elity wygrał Tomasz Zakrzewski, ale w drugim był 19. i w klasyfikacji generalnej zajmuje dziewiąte miejsce. Z kolei bardzo utytułowany Karol Jabłoński okazał się najlepszy w drugim wyścigu, jednak wcześniej zajął 26. miejsce i łącznie jest piętnasty.

Broniący tytułu Michał Burczyński zajmuje 20. lokatę.

Na wtorek zaplanowano kolejne wyścigi w klasie DN.

W zawodach bierze udział ponad 130 zawodników. Bezpośrednio po zakończeniu MŚ (od środy lub czwartku) rozpocznie się rywalizacja w mistrzostwach Europy, które mają potrwać do 16 lutego. (PAP)

bia/ co/