Już w grudniu otwarcie Muzeum Filmu Amerykańskiej Akademii Filmowej

2020-02-16 18:18 aktualizacja: 2020-02-16, 18:47
Muzeum  będzie się mieścić w dawnym budynku May Company w LA. Fot. PAP/EPA/EUGENE GARCIA
Muzeum będzie się mieścić w dawnym budynku May Company w LA. Fot. PAP/EPA/EUGENE GARCIA
14 grudnia 2020 roku w Los Angeles otwarte zostanie poświęcone filmowi Academy Museum of Motion Pictures. Informacją tą podzielił się członek zarządu muzeum – Tom Hanks. Dodał też, że muzeum powstaje już od 8 lat i jest w 95 proc. skończone.

Prace nad muzeum, które będzie się mieścić w dawnym budynku May Company Building na rogu ulic Wilshire i Fairfax zostały niemal zakończone. Aktualnie trwa montaż interaktywnych podłóg oraz nowoczesnych wystaw. Jedną z pierwszych będzie wystawa poświęcona animowanym filmom Hayao Miyazakiego. Jego najlepsze produkcje od niedawna można oglądać na serwisie Netflix.

„Nie możemy się doczekać gości z całego świata. Kiedy 14 grudnia otworzą się drzwi naszego muzeum, ekscytujące połączenia wystaw, pokazów oraz programów edukacyjnych stworzą dla miłośników kina wyjątkowe przeżycia, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej” – zapewnia dyrektor Academy Museum of Motion Pictures, Bill Kramer.

Wtóruje mu dyrektorka generalna Amerykańskiej Akademii Filmowej, Dawn Hudson. „Marzenia o powstaniu tego muzeum w końcu się urzeczywistniły. Będzie to punkt spotkań dla filmowców i miłośników kina z całego świata. Będziemy się tu mogli podzielić ze światem oscarową spuścizną oraz spełnić marzenia Akademii o łączeniu świata poprzez kino”.

Muzeum zostało zaprojektowane przez światowej sławy architekta Renzo Piano. Dalsze szczegóły odnośnie Academy Museum of Motion Pictures będą ujawnianie wraz ze zbliżaniem się daty jego otwarcia. (PAP Life)

kal/ moc/