Premier apeluje o korzystanie ze sprawdzonych, rządowych źródeł informacji

2020-03-12 18:05 aktualizacja: 2020-03-13, 07:35
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Nie ma planów zamykania sklepów ani całych miast, to są absolutne fake newsy – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, apelując o odpowiedzialność i korzystanie ze sprawdzonych, rządowych stron internetowych i profili rządowych w mediach społecznościowych.

"Wszystkie nasze działania nastawione są teraz na walkę z koronawirusem. Najważniejsze są odpowiedzialność i prewencja. Kwarantanna – tam, gdzie jest ona niezbędna" – powiedział premier w materiale zamieszczonym w czwartek na swoim profilu na Facebooku.

Podkreślił, że docierają do niego "najrozmaitsze plotki, różne niesprawdzone informacje jak na przykład te o zmykaniu sklepów, o zamykaniu miast". "To są absolutne fake newsy, nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza" - podkreślił. "Proszę korzystać ze sprawdzonych stron, naszych stron gov.pl oraz z naszych profili społecznościowych" – zaapelował szef rządu.

W towarzyszącym materiałowi filmowemu wpisie premier podkreślił, że "odpowiedzialność, prewencja i walka z fake newsami to trzy kluczowe terminy na dziś". "Jeszcze raz apeluję o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i nieuleganie plotkom" - napisał Morawiecki.(PAP)

brw/ mok/