Nagrania specjalnego odcinka "Przyjaciół" przełożone. Premiera również

2020-03-19 14:14 aktualizacja: 2020-03-19, 17:37
Obsada "Przyjaciół" od lewej: David Schwimmer, Lisa Kudrow, Mathew Perry, Courtney Cox Arquette, Jennifer Aniston i Matt LeBlanc. Fot. PAP/EPA PHOTO AFPI LEE CELANO
Obsada "Przyjaciół" od lewej: David Schwimmer, Lisa Kudrow, Mathew Perry, Courtney Cox Arquette, Jennifer Aniston i Matt LeBlanc. Fot. PAP/EPA PHOTO AFPI LEE CELANO
W maju na platformie streamingowej HBO Max miał pojawić się specjalny odcinek sitcomu wszech czasów "Przyjaciele". Premiera nie dojdzie do skutku z powodu odwołania zdjęć do tego odcinka, które były zaplanowane na przyszły tydzień. Zostaną one zrealizowane nie wcześniej niż w maju. Powodem odwołania nagrania jest rosnące ryzyko zarażenia się koronawirusem, które paraliżuje rozrywkę na całym świecie.

Miało to być wydarzenie bez precedensu. Cała szóstka serialowych przyjaciół: Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc miała po raz pierwszy oficjalnie spotkać się razem na planie wspominkowego programu. Miał on powstać z okazji zakupu przez HBO Max wszystkich sezonów serialu "Przyjaciele" i ich premiery na tej właśnie platformie. Prawa do emisji serialu w Stanach Zjednoczonych zostały zakupione za 400 milionów dolarów. HBO Max w pokonanym polu zostawił Netfliksa.

Ostatni odcinek "Przyjaciół" został wyemitowany 6 maja 2004 roku. Teraz aktorzy mieli spotkać się razem w miejscu, gdzie powstawał, czyli na mieszczącej się w Burbank i należącej do studia Warner Bros. scenie dźwiękowej Stage 24. W specjalnym programie mieli wrócić wspomnieniami do czasu pracy na planie serialu i opowiedzieć, jak zmienił ich życie.

Informacja o powstaniu specjalnego odcinka "Przyjaciół" rozpaliła wyobraźnię fanów tego serialu na całym świecie. Po dziś dzień "Przyjaciele" uznawani są za najlepszy sitcom wszech czasów. Zapowiedź ponownego spotkania jego bohaterów: Rachel, Rossa, Moniki, Chandlera, Phoebe i Joeya wzbudziła wiele spekulacji na temat tego, czego można spodziewać się po takim odcinku. Trudno jednak liczyć na coś więcej niż garść wspomnień związanych z serialem.

Nie zmienia się nic w kwestii planowanego na maj startu platformy HBO Max w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku będzie ona również dostępna na terenie Ameryki Łacińskiej. W 2021 roku ma pojawić się w niektórych rejonach Europy. W ofercie platformy znajdą się oryginalne produkcje jak również propozycje z szerokiej oferty koncernu mediowego WarnerMedia. (PAP Life)

kal/ gra/