Reese Witherspoon zagra w dwóch komediach romantycznych Netfliksa

2020-05-13 18:55 aktualizacja: 2020-05-13, 19:10
Amerykańska aktorka Reese Witherspoon. Fot. PAP/ EPA/RINGO CHIU
Amerykańska aktorka Reese Witherspoon. Fot. PAP/ EPA/RINGO CHIU
Zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Spacer po linie” kontynuuje swoją „podróż” po serwisach streamingowych. Po nakręconych dla Apple TV+ i Hulu serialach „The Morning Show” i „Little Fires Everywhere” oraz występie w „Wielkich kłamstewkach” HBO, tym razem Reese Witherspoon zobaczymy w dwóch komediach romantycznych nakręconych dla Netfliksa.

Jak podaje serwis „Deadline Hollywood”, Witherspoon będzie też współproducentką tych filmów. Pierwszy z nich nosił będzie tytuł „Your Place or Mine”, a drugi „The Cactus”.

Napisany przez Aline Brosh McKennę „Your Place or Mine” opowie historię dwóch przyjaciółek, które zmieniają swoje życie. Jedna z nich decyduje się na podążenie za swoim długoletnim marzeniem, a druga, żeby jej to umożliwić, przejmuje opiekę nad jej nastoletnim synem. Film wyreżeseruje McKenna i będzie to jej debiutem w tej roli.

Z kolei scenariusz filmu „The Cactus” jest oparty na motywach bestsellerowej książki pod tym samym tytułem autorstwa Sarah Haywood. Film opowie o kobiecie, która niespodziewanie zajdzie w ciążę w wieku 45 lat. Zmusi ją to do przemyślenia swojego poukładanego życia. W efekcie uzna, że najbardziej potrzebuje miłości i rodziny, postanowi też nauczyć się przyjmować od losu to, czego się nie spodziewała.

Temat rodzicielstwa nie jest obcy popularnej aktorce. Witherspoon jest matkęą trójki dzieci i w niedawnym wywiadzie dla porannego programu stacji CBS, że często ogrom obowiązków z tym związanych ją przytłacza. „Leżę na podłodze i płaczę. Albo usiądę w samochodzie i będę płakać. Tak, czasami jestem całkowicie przytłoczona” – mówiła, opowiadając o wychowaniu dzieci, aktorstwie i zaangażowaniu w spółkę produkcyjną „Hello Sunshine”, której jest współzałożycielką. (PAP Life)

kal/ gra/

TEMATY: