W COS Cetniewo trenować będą judocy, zapaśnicy, siatkarze i piłkarki ręczne

2020-05-22 12:12 aktualizacja: 2020-05-22, 12:19
Jakub Wójcik (niebieski) i Igor Dzierżanowski w pojedynku w kategorii 100 kg podczas mistrzostw Polski w judo. Fot. PAP/Leszek Szymański
Jakub Wójcik (niebieski) i Igor Dzierżanowski w pojedynku w kategorii 100 kg podczas mistrzostw Polski w judo. Fot. PAP/Leszek Szymański
Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo przygotowuje się do przyjęcia sportowców. W czerwcu we Władysławowie trenować będą judocy, zapaśnicy, siatkarze plażowi, tenisistki stołowe i piłkarki ręczne. Najliczniejsza będzie reprezentacja judoków – może liczyć nawet 70 osób.

Pierwsze, po prawie dwumiesięcznej przerwie, otwarte zostały w maju Centralne Ośrodki Sportu w Spale i Wałczu. Do przyjęcia sportowców szykuje się również COS Cetniewo we Władysławowie.

„Obecnie trwa proces weryfikacji przygotowania COS OPO Cetniewo do otwarcia i przyjęcia zawodników kadr narodowych. Na razie tylko grupy skierowane przez związki będą obsługiwane przez nasze ośrodki. Planujemy otwarcie 25 maja lub na początku czerwca, a uzależnione jest to od przejścia procedur przygotowanych przez Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej. Po przyjeździe wszyscy będą musieli przejść testy na obecność koronawirusa” – powiedział PAP dyrektor nadmorskiego ośrodka Michał Kowalski.

W czerwcu w pierwszym rzucie do Cetniewa przyjadą judocy, zapaśnicy w stylu klasycznym, siatkarze plażowi, tenisistki stołowe oraz piłkarki ręczne. Najliczniejsza będzie reprezentacja judoków – może liczyć nawet 70 osób.

„Judocy będą u nas przebywali najdłużej – niektórzy trzy tygodnie. 1 czerwca przyjadą piłkarki ręczne i siatkarze plażowi, a tydzień później tenisistki stołowe oraz zapaśnicy” – dodał.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał kalendarz imprez, które latem odbywają się również na terenie ośrodka – chodzi głównie o lekkoatletyczny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej oraz Aleję Gwiazd Sportu.

„To zależy, czy rząd pozwoli na organizację imprez sportowych z udziałem publiczności. Jeżeli podejmie taką decyzję i będzie możliwość ich przeprowadzenia, to z pewnością się odbędą. Należy zaznaczyć, że organizatorem Alei Gwiazd Sportu są Fundacja Aleja Gwiazd Sportu oraz Urząd Miasta Władysławowa, a COS jest jedynie podmiotem współpracującym i wspomagającym, zatem decyzja o organizacji tej konkretnej imprezy nie leży po naszej stronie” – podsumował. (PAP)

Autor: Marcin Domański

TEMATY: