Siatkarze są zdrowi i rozpoczęli zgrupowanie w Spale

2020-06-02 15:31 aktualizacja: 2020-06-02, 15:36
Centralny Ośrodek Sportu w Spale. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Centralny Ośrodek Sportu w Spale. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
"Koniec oczekiwania. Wszystkie wyniki negatywne" - napisał Polski Związek Piłki Siatkowej na Twitterze. To oznacza, że kadra Vitala Heynena może rozpocząć zgrupowanie w Spale. Badaniom zostali poddani zawodnicy oraz cały sztab.

Na terenie ośrodka COS w Spale zawodnicy mają poruszać się w maseczkach ochronnych. Dotychczas zawsze mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, przygotowano dla nich "jedynki".

Jak zaznaczono w komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, szczegóły dotyczące planu zgrupowania będą korygowane na bieżąco w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Druga jego część ma się odbyć w terminie 29 czerwca - 11 lipca.

W Spale trenować będą wszyscy podstawowi kadrowicze z ostatnich dwóch lat. Trener Vital Heynen nie ukrywał, że chciał, by jego podopieczni spotkali się i spędzili razem czas z myślą o igrzyskach w Tokio.

W tym roku biało-czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Zmagania olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano. PZPS zamierza zorganizować zaś cztery oficjalne mecze sparingowe. Miałyby się ode odbyć w drugiej połowie lipca. (PAP)

mar/ co/