Reprezentacja siatkarek z negatywnymi wynikami testów na koronawirusa

2020-06-06 07:45 aktualizacja: 2020-06-06, 07:55
Reprezentacja siatkarek i trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki (C). Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Reprezentacja siatkarek i trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki (C). Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Wszystkie siatkarki oraz sztab reprezentacji Polski, którzy w czwartek przyjechali na zgrupowanie do Szczyrku są zdrowi - wyniki testów na obecność koronawirusa okazały się negatywne. W piątek podopieczne Jacka Nawrockiego mogły już przystąpić do zajęć.

Zgodnie z restrykcjami obowiązującymi w Centralnych Ośrodkach Sportu, sportowcy najpierw muszą poddać się testom na obecność koronawirusa, a gdy wyniki są negatywne, mogą przystąpić do treningów.

"Wszystkie nasze siatkarki i sztab w COS OPO w Szczyrku - negatywny na COVID-19. Koniec izolacji. Wracamy do gry nieco wolniej niż przypuszczaliśmy, ale zdrowie jest najważniejsze" - poinformowano na profilu Polska Siatkówka na Twitterze.

Nawrocki na pierwsze w tym roku zgrupowanie powołał 16 siatkarek, ale zaledwie kilka z ubiegłorocznego składu, który z powodzeniem występował w Lidze Narodów. "Wolne" w tym sezonie dostały m.in. rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska i Agnieszka Kąkolewska.

Zgrupowanie potrwa do 25 czerwca. Po tygodniu kadrowiczki wrócą do Szczyrku. Obecnie trwają poszukiwania sparingpartnerów, jednym z nich może być reprezentacja Czech. (PAP)

lic/ co/