Michael Keaton dostał propozycję, by znów zagrać Batmana

2020-06-23 12:25 aktualizacja: 2020-06-23, 12:38
Michael Keaton. Fot. EPA/PAUL BUCK
Michael Keaton. Fot. EPA/PAUL BUCK
Choć pozycja Roberta Pattinsona w powstającym filmie „The Batman” Matta Reevesa pozostaje niezagrożona, fanów Człowieka-Nietoperza zelektryzowała wiadomość o tym, że słynny czarny kostium ponownie może włożyć Michael Keaton, który dwukrotnie wcielał się w rolę Batmana w filmach wyreżyserowanych przez Tima Burtona.

Jak dowiedział się portal „Entertainment Online”, trwają rozmowy z Michaelem Keatonem na temat jego powrotu do roli Batmana. Znajdują się one jednak dopiero w bardzo wczesnym stadium zaawansowania i trudno mówić o jakichkolwiek pewnikach. Z kolei portal „The Hollywood Reporter” donosi, że postać Batmana grana przez Michaela Keatona miałaby pojawić się w filmie „The Flash”, do którego zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku. W tytułową rolę superbohatera ze stajni DC Comics wcieli się Ezra Miller, a film wyreżyseruje twórca filmu „To”, Andy Muschietti.

Nie byłby to powrót na zaledwie jeden film. Jeśli Keaton przyjmie propozycję, niewykluczone, że zobaczymy go w kilku innych filmach opartych na motywach komiksów DC Comics. Jednym z takich tytułów, który wchodziłby w grę jest między innymi film „Batgirl”. Wizja roli, jaką w tych filmach pełniłby Batman Keatona przypomina postać Nicka Fury’ego granego przez Samuela L. Jacksona w serii filmów uniwersum Marvela. Grałby on więc rolę osoby pociągającej za sznurki, swego rodzaju mentora dla innych superbohaterów.

Ekipa kręconego przez Matta Reevesa filmu „The Batman” z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej czeka na wznowienie zdjęć przerwanych z powodu pandemii COVID-19. Ta produkcja nie będzie zaliczać się do serii związanej z „Ligą Sprawiedliwości”, do której należy planowany na 2022 rok „The Flash”. Fabuła „The Flash” dotyczyć ma nie tylko podróży w czasie, ale też kilku równoległych rzeczywistości. Dzięki temu, podobnie jak w animowanym „Spider-Man: Uniwersum” Marvela, nic nie stanie na przeszkodzie, by jednocześnie świat chroniło dwóch Batmanów.

Kojarzony z komediami Michael Keaton wcielał się w rolę Batmana w filmach: „Batman” z 1989 roku oraz nakręconym trzy lata później „Powrót Batmana”. Do roli innego fruwającego superbohatera powrócił dopiero w 2014 roku w filmie „Birdman”. Wcielił się w nim w rolę podstarzałego gwiazdora, któremu w przeszłości sławę przyniosła rola superbohatera. Za występ w tym filmie Keaton dostał nominację do Oscara. Trzy lata później znów założył skrzydła na potrzeby filmu „Spider-Man: Homecoming”, w którym wcielił się w rolę Sępa. (PAP Life)

kal/ gra/

TEMATY: