Błaszczak: żołnierze z 16. Batalionu Saperów biorą udział w akcji przeciwpowodziowej

2020-06-28 13:00 aktualizacja: 2020-06-28, 13:07
Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Żołnierze z 16. Batalionu Saperów biorą udział w akcji przeciwpowodziowej. W nocy w miejscowości Krzywcza (woj. podkarpackie) w powiecie przemyskim żołnierze udrażniali przepust w okolicy rzeki San - napisał w niedzielę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Podkarpacie zmaga się ze skutkami ostatnich gwałtownych deszczów. Możliwe są nagłe wezbrania rzek i potoków, w związku z tym ostrzegawcze SMS-y rozsyła mieszkańcom Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Na skutek kolejnych nawałnic, jakie przeszły w sobotę przez część woj. podkarpackiego, z zalanych budynków ewakuowano 44 osoby z okolic Jasła i Krosna. Woda podtopiła kilkaset budynków i zniszczyła drogi. Ok. 6,5 tys. odbiorców nie ma prądu.

Jak poinformowała PAP w niedzielę rano rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek najwięcej zdarzeń w związku z przejściem frontu burzowego w sobotę zanotowano w powiatach: jasielskim 549, krośnieńskim 176, przemyskim 73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Łącznie strażacy zanotowali w sobotę ponad 1,1 tys. zdarzeń. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ itm/