Maląg: walczymy o prezydenta polskich spraw

2020-06-30 20:35 aktualizacja: 2020-06-30, 20:36
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Fot. PAP/Roman Zawistowski
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Fot. PAP/Roman Zawistowski
Walczymy o prezydenta polskich spraw – mówiła m.in. we wtorek w Gostyninie (Mazowieckie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Apelowała o głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Prosiła o przekonywanie nieprzekonanych.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej spotkała się z mieszkańcami Gostynina w ramach cyklu „Łączy Nas Polska”. W spotkaniu, które odbyło się na gostynińskim zamku, uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Oboje podkreślali bardzo dobrą współpracę rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy we wprowadzaniu zmian służących rozwojowi Polski i realizacji programów społecznych.

„Bardzo chciałabym poprosić, abyśmy próbowali przekonać nieprzekonanych do tego, że osobą, która jest godną zaufania jest pan prezydent Andrzeja Duda, który pokazał przez te pięć lat, że jest zawsze z Polakami, że jest zawsze z Polską, że jest za tym, aby Polska była państwem suwerennym, państwem, o którego markę dba się na arenie międzynarodowej” – powiedziała Maląg, zwracając się do mieszkańców Gostynina. Przekonywała, iż konieczne jest zadbanie o to, aby Polska przez kolejne lata była dobrze rządzona i miała godnego prezydenta.

Maląg zaznaczyła, że organizowany przy okazji kampanii Andrzeja Dudy cykl spotkań odbywających się w całym kraju pod hasłem „Łączy Nas Polska” ma pokazać wyborcom, co zostało zrobione przez ostatnich pięć lat. Mówiła w tym kontekście o „podróży w dobrym kierunku”, która rozpoczęła się w 2015 r. wyborczą wygraną obecnego prezydenta. „Rozpoczęło się wtedy budowanie dobrego czasu dla Polski, dobrego czasu dla polskich rodzin, przede wszystkim podniesieniem godności polskiej rodziny” – podkreśliła minister.

Maląg wspomniała przy tym o wprowadzanych w ostatnich latach projektach społecznych. Wymieniła m.in. program 500 plus, w ramach którego – jak mówiła – „na chwilę obecną przekazano do polskich rodzin 114 mld zł”, a także program wyprawek szkolnych „Dobry start” w wysokości 300 zł na każde dziecko, którego łączna kwota wsparcia wyniosła dotąd 4,5 mld zł. „Jest to potężne wsparcie przy wydatkach – wiemy, jak dużych – przy rozpoczęciu roku szkolnego” – dodała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Przypomniała również o obniżeniu wieku emerytalnego, z którego skorzystało ok. 1 mln osób, a także o projekcie emerytura plus, czyli trzynastej wypłacie tego świadczenia, z którego korzysta ponad 10 mln seniorów, przy czym – jak podkreśliła – „tylko w tym roku ponad 12 mld zł zostało na ten cel przekazane”.

Nawiązując do trwającej kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich, Maląg oceniła, że „tak naprawdę opozycja walczy o wszystko, o przełamanie tego właśnie budowania dobrego czasu, budowania Polski takiej, która przede wszystkim powinna służyć Polakom”. „Walczymy o prezydenta polskich spraw” – podkreśliła, namawiając do mobilizacji członków i sympatyków PiS oraz Zjednoczonej Prawicy i głosowanie na Andrzeja Dudę.

Wiceminister aktywów państwowych podkreślił, że rząd PiS realizuje politykę ochrony polskich rodzin i przywrócenia godności polskim rodzinom. „Dla nas, dla PiS, dla prezydenta Andrzeja Dudy wzrost gospodarczy ma być odczuwalny w rodzinach, w budżetach domowych, zwłaszcza u tych, którym było najciężej, i ma być widoczny za oknem, także tu w Gostyninie” – mówił Małecki. Jak dodał, prezydent Duda „jest bardzo wymagający wobec rządu, ale jednocześnie śmiało patrzy w przyszłość i chce Polski wielkiej, silnej, bezpiecznej i zasobnej, Polski opartej o rodzinę”.

Małecki porównywał też program obecnego prezydenta i jego opozycyjnego konkurenta w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Według niego, „Rafał Trzaskowski do dzisiaj nie chce nam odpowiedzieć na pytanie czy jako prezydent zlikwiduje 500 plus”. „Rafał Trzaskowski nadal nie chce odpowiedzieć na pytanie czy znów podniesie wiek emerytalny. Rafał Trzaskowski wciąż nie chce odpowiedzieć na pytanie czy zgodzi się sprowadzić do Polski tysiące islamskich imigrantów” – oświadczył Małecki.

Kontynuując dodał: „Rafał Trzaskowski nie chce odpowiedzieć na pytanie czy zlikwiduje złotówkę i wprowadzi w Polsce euro. I wreszcie wciąż nie mamy odpowiedzi na pytanie od pana Trzaskowskiego – czy będzie legalizował małżeństwa homoseksualistów i czy pozwoli, żeby homoseksualiści adoptowali w Polsce dzieci”. Podsumowując Małecki powiedział, że na te pytania nie chce odpowiedzieć Rafał Trzaskowski, ale dopóki prezydentem jest Andrzej Duda, „zgody na to nie będzie”. (PAP)

mb/ mok/