Budka: każdy głos jest ważny, nie ma miejsc lepszych, gorszych

2020-07-04 10:00 aktualizacja: 2020-07-05, 09:44
Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
W wyborach prezydenckich każdy głos jest ważny, nie ma miejsc lepszych, gorszych - podkreślił lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka w sobotę w Krośnie (Podkarpackie).

"My w przeciwieństwie do drugiej strony nie dzielimy Polaków na lepszy, gorszy sort. Nie mówimy, że ktoś jest mniej dla nas ważny lub kogoś można wykluczać ze wspólnoty" – mówił podczas konferencji prasowej Budka.

Jego zdaniem, "czas zakończyć ten chocholi taniec podziałów". "Czas zakończyć ten bardzo zły, żenujący spektakl, kiedy władza wie lepiej od obywateli, co jest lepszego dla nich. Jesteśmy tutaj, by pokazać olbrzymią determinacje, by pokazać, jak wielu ludzi dobrej woli wspiera Rafała Trzaskowskiego" – podkreślił przewodniczący PO.

Budka przypomniał, że w sobotę na Podkarpaciu jest w ramach akcji "Tydzień dla Rafała". "Tylko pokazując wyjątkową aktywność, zmotywowanie, ale przede wszystkim chęć zmiany w Polsce jesteśmy w stanie wspólnie wygrać wybory prezydenckie" - stwierdził.

W trakcie konferencji prasowej w Krośnie zapewnił, że "nie będzie zgody na to, by ktokolwiek był wykluczany ze wspólnoty".

"Szanujemy każdego. Dla nas każdy region jest tak samo ważny. Każdy, kto głosuje inaczej niż my, to nie przeciwnik - to konkurent polityczny. To osoba, którą będziemy przekonywać na argumenty, ale nigdy nikogo nie będziemy wykluczać" – mówił.

Przewodniczący PO zwrócił uwagę, że woj. podkarpackie mogło rozwijać się dzięki funduszom europejskim.

Według Budki, "dzisiaj obecny prezydent przypomina sobie o Unii Europejskiej tylko wówczas, kiedy jest mu to potrzebne politycznie". "My mówimy, że o Unii Europejskiej, o wspólnocie trzeba pamiętać zawsze, bo to olbrzymia wartość" - zaznaczył.

W sobotę lider PO oprócz Krosna odwiedzi także m.in.: Jasło, Strzyżów, Rzeszów, Łańcut.(PAP)

Autor: Alfred Kyc