Warszawa: komisja wyborcza oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy

2020-07-13 04:47 aktualizacja: 2020-07-13, 07:35
Głosowanie w lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu. Fot.  PAP/Tomasz Gzell
Głosowanie w lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu. Fot. PAP/Tomasz Gzell
W poniedziałek nad ranem do warszawskiej Okręgowego Komisji Wyborczej wpłynęła już większość protokołów od obwodowych komisji wyborczych z terenu Warszawy i powiatów wokół stolicy; komisja oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z Europy - dowiedziała się PAP w komisji.

Warszawska Okręgowa Komisja Wyborcza mieści się w stołecznym ratuszu przy pl. Bankowym, dostarczane są do niej protokoły z obwodowych komisji wyborczych ze stołecznych dzielnic, z podwarszawskich powiatów, a także z głosowania w obwodach za granicą.

Jak dowiedziała się PAP w tej komisji, w poniedziałek nad ranem otrzymała ona już większość protokołów z Warszawy, brakuje protokołów tylko od pojedynczych komisji z różnych dzielnic. Komisja oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z państwa europejskich.

Po wstępnej weryfikacji papierowych protokołów, zgodności podpisów i zawartości, następuje jeszcze elektroniczna weryfikacja.

W I turze wyborów prezydenckich w Warszawie wygrał kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskując 47,58 proc. głosów; ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zdobył 26,91 proc. poparcia. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa