Warszawa: 9 mln zł ze środków unijnych na rozwój transportu miejskiego

2020-07-21 11:35 aktualizacja: 2020-07-21, 15:40
Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara
Warszawa otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na rozwój transportu publicznego. Miasto przeznaczy na ten cel 9 mln zł.

Jak przekazał stołeczny ratusz, pieniądze zostaną przeznaczone na miejski projekt "Analiza możliwości rozwoju zintegrowanego transportu w Warszawie w oparciu o metro i multimodalne węzły przesiadkowe".

"Stały rozwój transportu publicznego, a w szczególności metra, to dla nas sprawa priorytetowa. Cieszymy się, że Warszawa otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków europejskich. To ułatwi nam realizację zadań, które zapowiadałem jeszcze na początku swojej kadencji" – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Projekt obejmuje realizację prac studyjnych, dokumentacji i analiz związanych z rozbudową sieci multimodalnego transportu publicznego. Jego założenia to również usprawnienie połączeń pomiędzy węzłami przesiadkowymi transportu dalekobieżnego w oparciu o sieć metra, dzięki utworzeniu brakujących połączeń i udogodnień komunikacyjnych.

Całkowita wartość projektu to ponad 5 mln euro, a wnioskowane dofinansowanie ze środków instrumentu finansowego "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility – CEF) to ponad 2 mln euro. (PAP)

autorka: Alicja Skiba