Poczta Polska: pakiety wyborcze nie są wywożone ani niszczone

2020-07-30 19:46 aktualizacja: 2020-07-31, 07:23
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Pakiety wyborcze przekazane Poczcie Polskiej nie są wywożone ani niszczona. Pozostają nadal w jednym z obiektów logistycznych należących do poczty - poinformowała w czwartkowym komunikacie Justyna Siwek rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

"Nie jest prawdą, jakoby przekazane naszej spółce pakiety wyborcze były wywożone lub niszczone. Pakiety te nadal są przechowywane w jednym z obiektów logistycznych Poczty Polskiej" - napisała Siwek.

Wcześniej w czwartek Dariusz Joński (KO) poinformował, że posłowie Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny nie zostali wpuszczeni do magazynów Poczty Polskiej w Łodzi oraz że po raz kolejny składają wniosek do prokuratury o zabezpieczenie pakietów wyborczych.

Zdaniem posła KO, który powoływał się na relacje mediów, pakiety wyborcze wywożone są z magazynów Poczty Polskiej i "dowody są wywożone i niszczone".

Okazania pakietów wyborczych posłowie KO domagają się od 22 czerwca. Zażądali wtedy zabezpieczenia kart jako dowodu w sprawie niezgodnego - ich zdaniem - z prawem wydatkowania publicznych pieniędzy na korespondencyjne wybory prezydenckie, które zarządzono na 10 maja, a które ostatecznie się nie odbyły.

Zdaniem posłów KO karty do głosowania korespondencyjnego wydrukowano kosztem 70 mln złotych i zdeponowano w łódzkich magazynach pocztowych. W czwartek Dariusz Joński i inny poseł KO Jarosław Urbaniak chcieli wejść na teren łódzkich magazynów pocztowych, ale - jak poinformował Joński - nie zostali wpuszczeni. (PAP)